White Water Rafting

W Kota Kinabalu postanowiłyśmy zrealizować jedno z marzeń i spróbować White Water Raftingu. Świetna zabawa, chociaż rzeka o poziomie 1-2  okazała się zdecydowanie zbyt łatwa 😉

White Water Rafting

W okolicach miasta Kota Kinabalu na Borneo są dwie rzeki, na których organizowane są spływy pontonowe: Kiulu River o poziomie trudności 1-2 oraz Padas River o trudności 3-4. W raftingu najwyższy poziom to 5 (poziom 6 występuje, ale jest uznawany za zbyt niebezpieczny do spływów), co jednoznacznie klasyfikuje Kiulu jako rzekę dla początkujących, a Padas – dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Faktyczny poziom trudności zależy jednak od aktualnych warunków atmosferycznych i poziomu wody. My zdecydowałyśmy się na spływ po Kiulu River w porze monsunowej, a mimo tego rzeka była bardzo spokojna (nawet za bardzo) i miała raptem 2-3 ciekawsze przełomy. Ani razu nie zaliczyliśmy wywrotki, a tylko na pierwszym przełomie zgubiliśmy jedną osobę. Mimo, że adrenaliny nie było aż tak dużo, zabawa jest godna polecenia 🙂 Cały spływ trwa ok 1h, przy czym czas ten zawiera ok 20-minutową przerwę na odpoczynek, która o dziwo okazała się bardzo potrzebna.

Koszt zorganizowanego spływu to ok 150-200 PLN za Kiulu River oraz ok 200-250 PLN za Padas River. W obu przypadkach w cenę zawarty jest transfer z hotelu, spływ oraz lunch. Wyższa cena w przypadku Padas wynika głównie z większej odległości rzeki od miasta.

Warto pamiętać, że zdjęcia wykonywane przez organizatorów spływu są dodatkowo płatne. W naszym przypadku zażyczyli sobie aż 80 PLN za płytę CD, ale finalnie wynegocjowałyśmy zgranie zdjęć na kartę SD naszego aparatu za 50 PLN.

White Water Rafting (galeria zdjęć)
Iwona Kaźmierczak
Iwona Kaźmierczak
Podróże kocha od dziecka. Kiedyś głównie o nich śniła, od kilku lat realizuje swoje marzenia. W wyprawach przez świat uwielbia przygody, stykanie się z nieznanym, poznawanie nowych ludzi oraz niesamowite poczucie wolności, którą daje podróżowanie. Kontakt: iwona@dokadteraz.pl

Dodaj komentarz