Plan wyprawy – Sardynia Roadtrip :)

I znów planujemy podróż! Tym razem jest to krótka 5-dniowa wyprawa na Sardynię na przedłużony weekend czerwcowy. Wypożyczamy tam autko i planujemy w ciągu tych kilku dni zjechać całą wyspę. Powodem wyboru tej akurat destynacji są nasi przyjaciele z USA – Evgeniya i Fernando – którzy przyjeżdżają na Sardynię na ślub swoich znajomych. Nie mogliśmy się z nimi nie spotkać skoro będą tak blisko! A w dodatku Sardynia już od jakiegoś czasu chodziła nam po głowie… 🙂

Sardynia - trasa wyprawy

Bilety lotnicze kupiliśmy z 2-miesięcznym wyprzedzeniem. Nie trafiliśmy niestety na żadną promocję lotniczą, a długi weekend czerwcowy dodatkowo wywindował ceny. Do tego sztywność dat naszego pobytu uniemożliwiała nam dopasowanie się do najtańszych biletów. Mimo tego, udało nam się znaleźć przyzwoitą opcję. W tamtą stronę lecimy Wizzairem do Mediolanu, a tam przesiadamy się na Ryanair do Cagliari (Sardynia). Z powrotem lecimy Ryanairem już oba odcinki, także przesiadając się w Mediolanie. Godziny przelotów są świetne (wylot wcześnie rano, powrót późnym wieczorem), a czas oczekiwania w Mediolanie to 3h15min w jedną stronę oraz 1h35min w drugą stronę. Za tak skonstruowane bilety zapłaciliśmy po 660zł za osobę. Jest to dokładnie połowa ceny biletu na regularne linie lotnicze.


Plan wycieczki „Sardynia Roadtrip”:

Dzień 1)
Lądujemy w Cagliari (miasto na południu wyspy) o 13.00. Od razu na lotnisku wypożyczamy auto (koszt wynajmu na 5 dni to ok 350-400zł) i jedziemy do hotelu w Cagliari, w którym powinniśmy być przed 15-tą. Chwila odpoczynku i zwiedzamy miasto, m.in.: port, bazylikę Nostra Signora di Bonaria, katedrę Santa Maria, bastion Saint Remy, plażę poetów. Nocujmy w Cagliari.

Dzień 2 i 3)
Rano ruszamy na północ, a kolejnego dnia na zachód wyspy trzymając się najpierw wschodniego, a następnie północnego wybrzeża Sardynii. Po drodze planujemy zobaczyć:
plaże wschodniego wybrzeża, m.in. Villasimus i San Teodoro
– miasteczko Orgosolo z jego słynnymi muralami
Szmaragdowe Wybrzeże, gdzie wypoczywają gwiazdy i celebryci
wyspę La Maddalena wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO (prom na wyspę i z powrotem dla auta i 2 osób kosztuje ok 150zł, www.saremar.it)
– miasteczko Castelsardo, opisywane jako jedno z najpiękniejszych włoskich miast
plaża La Pelosa

Dzień 4)
Rano dojeżdżamy do Alghero, gdzie spotykamy się z naszymi przyjaciółmi z USA. Razem zwiedzamy miasto. W planach m.in. spacer wzdłuż murów obronnych, Stare Miasto oraz wycieczka do oddalonej o 20km od miasta groty Neptuna. Nocujemy w Alghero.

Dzień 5)
Rano ruszamy we 4-kę na południe wyspy trzymając się tym razem zachodniego wybrzeża Sardynii. Po drodze planujemy zobaczyć:
– miasteczko Bosa
– plaże zachodniego wybrzeża
ruiny miasta Tharros
Nuraghe di Barumini wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dzień 6)
Z samego rana ruszamy w stronę lotniska Cagliari, gdzie do godziny 13.30 musimy odstawić samochód. Po drodze zahaczymy jeszcze o piękne plaże położone na naszej trasie (m.in. słynna Chia) i ostatni raz wykąpiemy się w morzu 🙂 Lot powrotny mamy o 17.55, więc ok 16.00-16.30 powinniśmy stawić się do odprawy. Zdążymy jeszcze zjeść z przyjaciółmi obiad, po czym żegnamy się z nimi oraz Sardynią i wracamy do kraju. W Polsce będziemy po 23-ciej.


Sardynia w 5 dni – szacowane koszty dla 2 osób:
– bilety lotnicze: 2x 660zł
– wynajęcie auta na 5 dni: 350-400zł
– prom na La Maddalena: 150zł
– 5 noclegów: 600-700zł
– jedzenie, picie, bilety wstępu i pamiątki: 500-600zł

W sumie ok 1.500zł na osobę. Zobaczymy czy zmieścimy się w tej kwocie 😉


A na koniec parę linków do stron z opisem głównych atrakcji wyspy Sardynia:

-> Top 10 Sardinian places – Where to go, Where to Stay and must see places in Sardinia
-> Sights in Sardinia, Italy – Lonely Planet
-> Map of Sardinia Attractions | Tripomatic

Iwona Kaźmierczak
Iwona Kaźmierczak
Podróże kocha od dziecka. Kiedyś głównie o nich śniła, od kilku lat realizuje swoje marzenia. W wyprawach przez świat uwielbia przygody, stykanie się z nieznanym, poznawanie nowych ludzi oraz niesamowite poczucie wolności, którą daje podróżowanie. Kontakt: iwona@dokadteraz.pl

4 thoughts on “Plan wyprawy – Sardynia Roadtrip :)

  1. Także korzystałem przez długie, długie lata z rentalcars.com
    A teraz, właśnie przy okazji wyjazdu na Sardynię, się to zmieniło. Proszę porównać ceny z http://www.vehicle-rent.com
    I proszę zwrócić uwagę, że istnieje tutaj możliwość doubezpieczenia wkładu własnego oraz uszkodzeń zwykle przez ubezpieczalnie nie pokrywanych (ubezpiecza to zewnętrzna, bodaj brytyjska firma). 9 dni 360 PLN + 226 PLN właśnie ta dodatkowa polisa, zabezpieczająca całkowicie ewentualny wkład własny. Pozdrawiam!

    1. Akurat na Sardynii korzystaliśmy z Goldcar. Byliśmy zadowoleni, żadnych problemów z wypożyczalnią.

      Bardzo rekomenduję jednak poszukanie wypożyczalni na rentalcars.com. Korzystamy z tego serwisu przy okazji każdego wyjazdu zagranicznego i właściwie zawsze wynajdujemy atrakcyjną ofertę z wypożyczalni, z której jeszcze nie korzystaliśmy 🙂 Opinie o wypożyczalni bardzo pomagają w podjęciu decyzji. Samą rezerwację auta także robimy przez ten serwis.

Dodaj komentarz