Tańczące fontanny w Warszawie

Multimedialny Park Fontann uruchomiony został wiosną 2011, w celu uczczenia 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Składa się na niego kompleks 4 fontann, które w letnie piątkowe i sobotnie wieczory tańczą w akompaniamencie świateł, laserów i muzyki.

Fontanny czynne są przez cały tydzień, jednak największe wrażenie robi pokaz z muzyką i światłami, który można zobaczyć jedynie w piątki i soboty późnym wieczorem. Całość trwa 30min i przyciąga tłumy zainteresowanych. Jeśli chcemy mieć dobry widok, warto przyjść 20-30min wcześniej. Polecam zająć miejce od strony Wisły, gdyż wówczas ruchliwą ulicę mamy za swoimi plecami a fontanny prezentuja nam się na tle pięknie podświetlonych kamiennic starego miasta. Uważajcie, aby nie stanąć za blisko fontanny – mocniejszy wiatr może Was zmoczyć!

Zobacz naszą galerię zdjęć

Daty i godziny pokazów:

Wieczorne pokazy „światło i dźwięk” w każdy piątek i sobotę od początku maja do końca września.

  • w czerwcu, lipcu i sierpniu godz. 21.30-22.00
  • w maju i wrześniu 21.00-21.30

Aktualny harmonogram warto potwierdzić na stronie http://parkfontann.pl/godziny-otwarcia

Wstęp bezpłatny.

Lokalizacja:

Skwer im. I Dywizji Pancernej u zbiegu ulic Boleść i Sanguszki (podzamcze)


Wyświetl większą mapę

Multimedialny Park Fontann w Warszawie (oficjalna strona)

Iwona Kaźmierczak
Iwona Kaźmierczak
Podróże kocha od dziecka. Kiedyś głównie o nich śniła, od kilku lat realizuje swoje marzenia. W wyprawach przez świat uwielbia przygody, stykanie się z nieznanym, poznawanie nowych ludzi oraz niesamowite poczucie wolności, którą daje podróżowanie. Kontakt: iwona@dokadteraz.pl

Dodaj komentarz