Kobieta w podróży, czyli jak spakować podręczną kosmetyczkę

Pakowanie się na wyjazd backpackerski jest trudne. Pojawia się pokusa zabrania ze sobą wszystkich przydatnych i „być może” przydatnych rzeczy. Z jednej strony podróżnicy powtarzają, że wszystko można kupić na miejscu, z drugiej strony – szkoda jest marnować czas na bieganie po sklepach w kraju, do którego przyjechaliśmy zwiedzać 🙂 Poniżej opis, jak pakuję swoją kosmetyczkę na 3-4 tygodniowy wyjazd w dalekie kraje.

Mając przed sobą kilkunastogodzinną podróż samolotem lub autokarem, warto spakować małą podręczną kosmetyczkę, którą zabierzemy ze sobą na pokład. Szczotka do włosów, żel do mycia twarzy w małej buteleczce, szczoteczka do zębów z odrobiną pasty oraz chusteczka nawilżona pozwolą na odświeżenie się w toalecie samolotu lub podczas międzylądowania. Suche powietrze w samolocie jest bardzo dokuczliwe przy długiej podróży, więc krem do rąk/twarzy (np. Nivea Soft) oraz pomadka bezbarwna będą przydatne. Zatyczki do uszu przyciszą hałas silników, a antybakteryjny żel do rąk po prostu zawsze warto mieć przy sobie.

kosmetyczka_podreczna_3

Druga sprawa to główna kosmetyczka, która poleci w bagażu nadawanym. Podstawowa zasada brzmi: pakujemy tylko to, co jest nam naprawdę niezbędne.. i to w wersji mini. Warto wykorzystać do tego celu małe buteleczki po hotelowych szamponach, słoiczki po próbkach kosmetyków lub zakupić specjalny zestaw przezroczystych pojemniczków i przelać do nich odpowiednią ilość naszych ulubionych i sprawdzonych kosmetyków. Oczywiście można też zakupić gotowe miniaturki np. w Rossmannie, jednak nie wszystkie marki wypuszczają wersje mini, a dodatkowo jest to dość drogie rozwiązanie. Polecam więc samodzielne tworzenie miniaturek.

Iwona Kaźmierczak
Iwona Kaźmierczak
Podróże kocha od dziecka. Kiedyś głównie o nich śniła, od kilku lat realizuje swoje marzenia. W wyprawach przez świat uwielbia przygody, stykanie się z nieznanym, poznawanie nowych ludzi oraz niesamowite poczucie wolności, którą daje podróżowanie. Kontakt: iwona@dokadteraz.pl

Dodaj komentarz