Japonia i Korea Południowa – plan wycieczki

W połowie kwietnia wyjeżdżamy do Japonii. Ten niezwykły kraj już od dawna był marzeniem mojego męża i nareszcie nadszedł czas na jego spełnienie. Ja dodałam do wycieczki Koreę Południową – kraj rzadko odwiedzany przez turystów, a przez to nadal bardzo tajemniczy.


Bilety lotnicze kupiliśmy z 5-miesięcznym wyprzedzeniem korzystając z promocji rosyjskich linii Aerofłot. Lot w obie strony z przesiadką w Moskwie kosztował 1.630zł za osobę. Na miejscu mamy do dyspozycji 16 dni.

Planując wycieczkę po Japonii na przełomie kwietnia i maja warto pamiętać, że 29 kwietnia oraz 3, 4 i 5 maja to w Japonii dni wolne tworzące tzw. Golden Week. Jest to czas, w którym większość Japończyków podróżuje, co oznacza tłok w pociągach i ogromne kolejki do wszystkich ważniejszych atrakcji turystycznych. Plan zwiedzania ułożyliśmy więc w taki sposób, aby akurat w te dni być w Korei. Mamy więc 11 dni na Japonię i 5 dni na Koreę Południową.

Plan naszego zwiedzania wygląda następująco:


– Tokyo (1 dzień)
– Nikko (1 dzień)
– Fujiyoshida / góra Fuji (1 dzień)
– Kioto (2 dni)
– Nara (1 dzień)
– Himeji (0,5 dnia)
– Hiroshima (0,5 dnia)
– wyspa Miyajima (1 dzień)
– prom do Korei
– Busan (0,5 dnia)
– Gyeongju (2 dni)
– Seul (2 dni, w tym wycieczka na linię demarkacyjną)
– Tokyo i okolice (2 dni)

Co warto załatwić przed wylotem?

Jeszcze w Polsce zakupiliśmy 14-dniowy voucher na japońskie pociągi, czyli JR Pass. Umożliwia on korzystanie z pociągów bez ograniczeń, włączając w to super-szybkie shinkanseny. Voucher jest bardzo drogi (za nasz zapłaciliśmy po 1.430zł), ale pociągi w Japonii są po prostu drogie. JR Pass trzeba koniecznie zakupić jeszcze przed wyjazdem, gdyż jest on dedykowany dla zagranicznych turystów i na terenie Japonii jest po prostu niedostępny. Więcej informacji o JR Pass na stronie: http://www.jrpass.com/ (to tu kupiliśmy nasze vouchery).

 

Iwona Kaźmierczak
Iwona Kaźmierczak
Podróże kocha od dziecka. Kiedyś głównie o nich śniła, od kilku lat realizuje swoje marzenia. W wyprawach przez świat uwielbia przygody, stykanie się z nieznanym, poznawanie nowych ludzi oraz niesamowite poczucie wolności, którą daje podróżowanie. Kontakt: iwona@dokadteraz.pl

Dodaj komentarz