Dom na głowie – Szymbark

Dom na głowie mieści się na terenie „Skansenu Kaszuby”, gdzie zobaczymy dodatkowo m.in. najdłuższą deskę świata (Rekord Guinessa) oraz dowiemy się kilku ciekawostek z kultury kaszubskiej (i posłuchamy tego niezwykłego języka!).

Mimo dużych kolejek przed samym domem, koniecznie trzeba wejść do środka! O ile wystroj wnętrza nie robi zbyt dużego wrażenia (pomijając oczywiście fakt, że wszystkie meble „stoją” na suficie) – ściany są białe, a mebli niezbyt dużo, to odczucie wariującego błędnika jest niezapomniane! Po wejściu na górny poziom domu, przykleiłam się do filara i odmówiłam zejścia na dół, bo nie byłam w stanie złapać równowagi 😉 Naprawdę niesamowite wrażenie!

Zobacz naszą galerię zdjęć

Daty i godziny otwarcia:
Skansen otwarty jest przez cały rok. W dni robocze w godzinach 9:00 – 19:00, a w niedzielę i święta w godzinach: 10:00 – 19:00.

Od 1 listopada do końca marca Centrum pracuje do godz. 17:00.

Ceny biletów:

  • osoby dorosłe – 15 zł
  • dzieci do 6 roku życia – bezpłatnie

Aktualne ceny biletów warto dodatkowo potwierdzić na stronie „Domu do góry nogami

Lokalizacja:
Szymbark, ul. Szymbarskich Zakładników 12


Wyświetl większą mapę

Dom do góry nogami w Szymbarku (oficjalna strona)

Iwona Kaźmierczak
Iwona Kaźmierczak
Podróże kocha od dziecka. Kiedyś głównie o nich śniła, od kilku lat realizuje swoje marzenia. W wyprawach przez świat uwielbia przygody, stykanie się z nieznanym, poznawanie nowych ludzi oraz niesamowite poczucie wolności, którą daje podróżowanie. Kontakt: iwona@dokadteraz.pl